Salföldön zárult a Kaddis – Az Emlékezők Imája című előadás országjáró körútja

A Nobel-díjas Kertész Imre Kaddis a meg nem született gyermekért című műve alapján, a magyar holokauszt 80. évfordulója alkalmából létrejött, ingyenesen megtekinthető produkciót csaknem ezren látták az elmúlt hónapokban országszerte vidéki körútjának keretében. A Fesztivál Akadémia Budapest és a Kertész Imre Intézet együttműködésében megvalósuló előadás szövegkönyvét Ugron Zsolna József Attila-díjas író, a Kertész Imre Intézet művészeti igazgatója dramatizálta Kertész Imre eredeti műve alapján. A produkcióban elhangzó komolyzenei művek részleteit a Kossuth-díjas Kelemen Barnabás, a Liszt Ferenc-díjas Kokas Katalin, Eredics Dávid, Eredics Salamon és az Erkel Ferenc-díjas Lukács Miklós állították össze és adták elő. A prózai szövegeket Kelemen Hanna és Szabó Sebestyén László előadásában hallhatta a közönség.

Közönségsiker Veszprémben – nagy sikerrel folytatódott a Piros esőt kortyolt a föld című előadás országjárása

A cigány népirtás sokáig kibeszéletlen és meghamisított történelmi tragédiáját feldolgozó színdarab mozgásszínházi elemekkel, különleges hang- és fényhatásokkal és élő zenei betétekkel mutatja be a tragédiát és állít emléket a roma  holokauszt áldozatainak. A produkciót a Közép- és Kelet-európai Történelem és Társadalom Kutatásáért Alapítvány felkérésére Horváth Csaba, a Forte Társulat alapítója állította színpadra. Az összművészeti előadás szövegkönyvét Ugron Zsolna József Attila-díjas író, a Kertész Imre Intézet művészeti igazgatója írta és dramatizálta. A produkciót február 20-án vendészerepelt Veszprémben, nagy sikerrel.  

Nagy sikerrel indult a Piros esőt kortyolt a Föld – Nyolcan évvel ezelőtt című előadás országjárása

Balassagyarmaton kezdte országjáró körútját a Piros esőt kortyolt a Föld – Nyolcvan évvel ezelőtt című produkció 2025. február 13-án. A roma holokauszt áldozatainak emléke előtt tisztelgő darab csaknem 300 néző előtt mutatkozott be a  Mikszáth Kálmán Művelődési Házban, nagy sikerrel. Az összművészeti előadás a roma kultúra szimbólumaival, mozgáskultúrájával kiegészülve teszi a fiatalok számára is átélhetővé a cigány népirtás sokáig kibeszéletlen és meghamisított történelmi tragédiáját, felidézve az áldozatokra való emlékezés súlyát és fontosságát is.